Dvaatřicetiletý záložník Manchesteru City a belgického národního týmu Kevin De Bruyne se nyní posunul do jediného držení druhého místa v historickém žebříčku asistencí Premier League.

Tento působivý milník je důkazem De Bruyneových prvotřídních herních schopností a vize na hřišti. Během mnoha úspěšných sezón v anglické nejvyšší soutěži neustále prokazoval výjimečný talent pro výběr spoluhráčů pomocí palců dokonalých přihrávek k vytváření příležitostí ke skórování.

Dosažení tohoto prestižního individuálního rekordu bude jistě zdrojem velké hrdosti pro jemně namluvenou belgickou hvězdu. Na vrcholu svých sil byly De Bruyneovy vznešené přihrávací schopnosti nedílnou součástí domácí dominance Manchesteru City v posledních letech.

Tento poslední úspěch jen dále upevňuje De Bruyneův status jednoho z nejlepších záložníků Premier League všech dob. Stále má před sebou pravděpodobně několik produktivních let a bude vzrušující sledovat, zda dokáže i nadále stoupat v žebříčku asistencí a upevňovat svůj odkaz jednoho z nejlepších kreativních hráčů své generace.

Dvaatřicetiletý záložník Manchesteru City

Kevin De Bruyne asistuje Holandsku k otevření skóre proti Tottenhamu

Belgický fotbalista zaznamenal asistenci v utkání s Tottenhamem (0:1) ve 37. kole Premier League. Právě z přihrávky De Bruyna otevřel skóre utkání Erling Haaland.

Asistence byla pro Belgičana 112. v lize. Nejlepší asistenti v historii Premier League jsou nyní:

  • Ryan Giggs (Manchester United) – 162 asistenci
  • Kevin De Bruyne (Manchester City) – 112 asistencí
  • Cesc Fabregas (Arsenal) – 111 asistencí

Za zmínku stojí, že De Bruyne hraje za Manchester City od roku 2015. Během tohoto období odehrál 378 zápasů napříč všemi soutěžemi, vstřelil 102 gólů a přidal 168 asistencí.

Která z následujících možností nejlépe popisuje význam poslední asistence Kevina De Bruyna, která ho posunula na 2. místo v seznamu asistencí všech dob Premier League?
Menší milník, který by zajímal jen hardcore fanoušky
100%
Skvělý úspěch, který dokládá De Bruyneovu kreativitu světové třídy
0%
Rekord, který upevňuje De Bruyneův status jednoho z nejlepších záložníků v historii Premier League
0%
Voted: 1