Razantní přihrávka ofenzivního záložníka Manchesteru City Kevina De Bruynea, která postavila obránce Joska Gvardiola ke gólu proti Fulhamu ve 37. kole Premier League, byla pro Belgičana 111. asistencí v soutěži.

Tento milník vyrovnává De Bruyna s bývalou hvězdou Arsenalu a Chelsea Cescem Fabregasem jako třetí nejvyšší poskytovatel asistencí v historii Premier League. Je to svědectví o prvotřídní vizi a tvůrčí zdatnosti belgického maestra, které byly nedílnou součástí trvalé dominance Manchesteru City v posledních letech.

V pouhých 31 letech De Bruyne pravděpodobně v blízké budoucnosti překoná Fabregasovo číslo a upevní svůj status jednoho z největších tvůrců hry v Premier League, jakého kdy viděli. Fanoušci budou netrpělivě sledovat, jak daleko může tento tiše mluvící Belgičan rozšířit své nahrávky asistencí, než nakonec pověsí boty.

Kevin De Bruyne odpovídá za Cesca Fabregase v Premier League asistenčního skóre

S touto nejnovější asistencí se nyní záložník Manchesteru City vyrovnal bývalému hráči Arsenalu a Chelsea Cescu Fabregasovi v celkovém žebříčku asistencí Premier League. Momentálně jsou druzí, za legendárním Ryanem Giggsem, který během své legendární kariéry v Manchesteru United zaznamenal neuvěřitelných 162 asistencí.

De Bruyneova stálá kreativní brilantnost během posledních osmi sezón na Etihad Stadium byla zásadním faktorem domácí dominance Manchesteru City. Od svého vstupu do klubu v roce 2015 odehrál belgický maestro úžasných 378 zápasů ve všech soutěžích, v nichž vstřelil 102 gólů a přidal 168 asistencí.

záložníka Manchesteru City Kevina De Bruynea

Tento poslední milník je skutečným důkazem De Bruyneovy vize, techniky a rozhodování v poslední třetině světové úrovně. V pouhých 31 letech má před sebou ještě několik nejlepších let a fanoušky zanechává nadšené z vyhlídky, že potenciálně překoná Giggsův rekord a upevní jeho odkaz jako jednoho z největších tvůrců hry, jakého kdy Premier League viděla.

Kevin De Bruyne je nyní v žebříčku asistencí Premier League na stejné úrovni jako Cesc Fabregas, jak byste zhodnotil jeho celkový úspěch v soutěži?
De Bruyne je již jedním z nejlepších záložníků, kteří kdy hráli v Premier League
100%
De Bruyne má stále co dělat, aby byl považován za nejlepšího hráče Premier League
0%
Voted: 1